Vinařství Karlík | Rozinkové
16989
page-template-default,page,page-id-16989,page-child,parent-pageid-16963,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Do naší nabídky jsme zařadili archivovanou limitovanou edici ROZINKOVÉHO VÍNA („SLÁMOVÉHO“) odrůdy Chardonnay 2016. Toto víno je vyrobeno z výběrových hroznů sklízených ručně v naší vinici trati Kameny. Toto jedinečné a harmonické víno je obvzlášť vhodné ke slavnostním přípitkům, k vyjímečným událostem, pro náročné, ale také pro ty, kdo si chtějí jen tak vychutnat a vyzkoušet netradiční víno. Toto naše speciální rozinkové víno má krásnou zlatavou barvu a je velmi extraktivní. Vůně a chuť jsou nejprve prostoupeny lesním medem a vlašskými ořechy. Postupně přechází do tónů máslové hrušky, zázvoru a karamelu. V závěru doznívá chuť třtinového cukru, fíků a vanilky Bourbon.

Hodí se k sýrům s modrou plísní, k jemnějším druhům mas, k mořským plodům, k rybám a k foie gras. Vhodně se doplňuje s dezerty a sladšími pokrmy.

 

Sklizeň hroznů Chardonnay proběhla v říjnu 2016. Hrozny byly během sklizně pečlivě ukládány kus po kusu v jedné vrstvě tak, aby nedošlo k poškození bobulí. Zdravé a nepoškozené plody jsou klíčové pro to, aby během několikaměsíčního sušení nedocházelo k šíření nežádoucích vlastností na ostatní bobule. Tím by došlo k znehodnocení a výroba vína by tak nebyla možná..

Po uskladnění hroznů docházelo k jejich postupnému pomalému sušení při optimálních podmínkách a to po dobu 4 měsíců. Po přirozeném vysokém úbytku vody jsme v únoru 2017 ze vzniklých rozinek pomalu lisovali hustý nektar (zde) a po dalších několika měsících pečlivé práce a hodnocení zrání vína jsme pro vás nalahvovali tuto jedinečnou a originální specialitu našeho vinařství. Rozinkové Chardonnay je vzhledem ke své stabilitě velmi vhodným typem vína i pro dlouhodobější archivaci.

 

Rozinkové víno Chardonnay 2016 je nalahvováno v kvalitních skleněných obalech o objemu 0,2l s moderním designem etiket, čímž jsme docílili velmi elegantního a nevšedního vzhledu tohoto vyjímečného vína. Rozinkové Chardonnay je skladováno ve vlastních prostorech s optimální teplotou pro archivaci. Každým rokem tak naše rozinkové víno získává na jakosti.

Parametry:

cukernatost hroznů: 40°NM

alkohol: 8%

zbytkový cukr: 200g / l

K zakoupení v Penzionu Šardice / Vinařství Karlík nebo příjem objednávek emailem na info@vinokarlik.cz k odeslání zásilkovou službou.

Cena rozinkového vína Chardonnay: 350 Kč