Vinařství Karlík | Rozinkové
16989
page-template-default,page,page-id-16989,page-child,parent-pageid-16963,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Do naší nabídky v letošním roce jsme zařadili i limitovanou sérii ROZINKOVÉHO VÍNA („SLÁMOVÉHO“) odrůdy Chardonnay 2016. Toto víno je vyrobeno z výběrových hroznů sklízených ručně v naší vinici trati Kameny.

Sklizeň hroznů Chardonnay proběhl v říjnu 2016. Hrozny byly během sklizně pečlivě ukládány v jedné vrstvě tak, aby nedošlo k poškození bobulí. Zdravé a nepoškozené plody jsou klíčové pro to, aby během několikaměsíčního sušení nedocházelo k šíření nežádoucích vlastností na ostatní bobule. Tím by došlo k znehodnocení.

 

Po uskladnění hroznů docházelo k jejich postupnému pomalému sušení při optimálních podmínkách a to po dobu 4 měsíců. Po přirozeném vysokém úbytku vody jsme v únoru 2017 ze vzniklých rozinek pomalu lisovali hustý nektar a po dalších několika měsících pečlivé práce a hodnocení zrání vína jsme pro vás nalahvovali tuto jedinečnou a originální specialitu našeho vinařství.

 

Rozinkové víno Chardonnay 2016 je nalahvováno v kvalitních skleněných obalech o objemu 0,2l s moderním designem etiket, čímž jsme docílili velmi elegantního a nevšedního vzhledu tohoto vyjímečného vína. K zakoupení v Penzionu Šardice / Vinařství Karlík, emailem na penzionsardice@seznam.cz nebo info@vinokarlik.cz