Vinařství Karlík | Speciality
16963
page-template-default,page,page-id-16963,page-parent,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
vinařství karlík hroznový mošt džem rozinkové slámové víno

NÁŠ TIP NA ORIGINÁLNÍ DÁREK Z NAŠEHO VINAŘSTVÍ KARLÍK A PENZIONU ŠARDICE

 

Chcete-li si odvést od nás maličkost pro sebe, své blízké a přátele nebo hledáte-li vhodný dárek či pozornost z ingredience nejtypičtější pro jižní Moravu, máme pro vás nabídku našich vlastních výrobků z hroznů z naší vinice. Vše je vyrobeno s maximálním podílem ruční práce a lásky k našemu kraji.

Součástí výrobního programu našeho vinařství je kromě vína i produkce nealkoholických přírodních hroznových moštů (100% šťáva bez aditiv), hroznových džemů a nově i rozinkového vína („slámového“). Jako bonus máme pro hosty našeho vinařství a penzionu také nabídku přírodních ručně vyráběných mýdel s obsahem oleje z hroznových jadérek (zakázkově vyrobeno pro naše vinařství).

 

HROZNOVÉ odrůdové MOŠTY vyrábíme s čerstvě vylisované šťávy ihned po sklizni hroznů během podzimního vinobraní. Vysoce kvalitní výběrové mošty naší produkce jsou velmi lahodné, neobsahují žádné jiné přidané složky, např. cukr či jiná sladidla, aromata, barviva, jablečnou šťávu apod. V letošním roce jsme pro mošty zvolili výbornou odrůdu Dornfelder vyznačující se nižším obsahem kyselin, jemně květinovým aroma, s tóny švestek, ostružin a třešní. Mošt má delikátni chuť, krásnou tmavě karmínovou barvu a jsou čiré bez sedimentu. Mošty jsou lahvovány výhradně v kvalitních skleněných obalech ve dvou objemech.

 

HROZNOVÉ odrůdové DŽEMY vyrábíme stejně jako mošty z čerstvých hroznů ihned po sklizni. Jsou vyrobeny z odrůdy Dornfelder, stejně jako mošty. Naše džemy obsahují až 73% ovoce. Doporučujeme je nejen tradičně k pečivu s máslem, k toastům, palačinkám…ale jsou i velmi chutným doplňkem k sýrům, paštikám nebo zvěřině místo brusinek/borůvek.

 

Jako novinku jsme do naší nabídky v letošním roce zařadili limitovanou sérii ROZINKOVÉHO VÍNA („SLÁMOVÉHO“) odrůdy Chardonnay 2016. Toto víno je vyrobeno z výběrových hroznů sklízených ručně, uložených v jedné vrstvě na slámě po dobu 4 měsíců. Po přirozeném vysokém úbytku vody jsme ze vzniklých rozinek pomalu lisovali hustý nektar a po dalších několika měsících pečlivé práce jsme pro vás nalahvovali tuto jedinečnou a originální specialitu našeho vinařství. Více info a fotogalerie výroby zde.

 

 

Poslední specialitou z naší nabídky jsou PŘÍRODNÍ RUČNĚ VYRÁBĚNÁ MÝDLA s olejem z hroznových jadérek a s bílým vínem. Mýdla jsou vhodná pro všechny typy pleti. Díky hroznovému a olivovému oleji je mýdlo výživné a příjemnou vůni mu dodávají přírodní esenciální oleje a výtažky z citrónové trávy, hřebíčku, skořice a vanilky. Mýdla jsou vyrobena plně v souladu s direktivou EU o kosmetických prostředcích.

 

Veškeré naše výrobky jsou dostupné v Penzionu Šardice / Vinařství Karlík. Možno objednat i emailem na info@vinokarlik.cz nebo penzionsardice@seznam.cz